Opravdové diskety a funkční

12banner

začátkem léta jsem navštívil slánské vlastivědné muzeum, kde probíhala výstava retro počítačů, dostal jsem nápad – byla tam funkční Amiga 1200 a tak jsem vyrobil dvě originální diskety s 12tkou. Jednu jsem jim tam nechal a druhou, tu si schovávám pro zvláštní příležitosti.

12realamiga

A je to venku!

Sen všech fanoušku se stal skutečností, právě byla vypuštěna textovka „12“ původně napsaná pro Amigu, kde je již nějakou dobu k dispozici. Dnes si ji můžete zahrát i na „majoritních“ platformách (Windows a OSX), bohužel verze pro Linux není zatím v plánu.

Hru můžete stahovat ze stránek věnovaných hře a to zde https://12.panprase.cz/ke-stazeni/

a nebo můžete využít odkazy ke stažení zde 12 v 1.3 pro OSX a tady 12 v 1.3 pro Windows, později se hra objeví i na portále Textovky.cz

 

Finální testování 12 pro Windows a OSX

A je to tu, dneska se povedlo dokončit herní testing verze hry pro moderní operační systémy OSX a Windows, bohužel pro vlastníky Linuxu mám špatnou zprávu „12“ pro tuto platformu v dohledné době nebude.

Jak se říká v anglofonních zemích – „Zůstaňte naladěni!“

Start webu

Koho by to napadlo, že už to skoro bude rok, co jsem začal tvořit „12“ pro Amigu a přilehlé platformy, respektive, tam, kde běží emulace Amigy, že?

Co nám ten rok přinesl? Chystá se pokračování? Vyjde někdy hra nativně pro OSX? Proč je tu vůbec tenhle web? Bude další báječná textovka pro Amigu? Kdo vůbec za hrou stojí?

Nebojte, brzy se to dozvíte.